Filtrovať podľa

Cena

Cena

  • 3,00 € - 30,00 €

Obsah alkoholu [%]

Obsah alkoholu [%]

Balenie [lit.]

Balenie [lit.]

Krajina pôvodu

Krajina pôvodu

Aperitiv

Aperitív (z franc. Aperitív alebo talian. Aperitivo - "otvárajúci") je alkoholický nápoj , ktorý sa podáva 15-20 minút pred začiatkom jedla. Spríjemňuje čakanie na pokrm a vyvoláva či prebúdza väčšiu chuť na jedlo. Malo by ho byť skutočne len malé množstvo a ide tiež o spoločenskú záležitosť.

Podáva sa najčastejšie 1  deciliter vo pohárikoch alebo miskách s tenkým plátkom citróna . Tu platí: iný alkohol , iný spôsob podávania. Už v starom Ríme sa pil aperitív, aby sa pripravil tráviaci trakt na pôžitky z nadchádzajúcej hostiny. Časom sa z aperitívu stala veľmi sofistikovaná záležitosť. Veľkú zásluhu na tom majú Taliani, práve v Taliansku sa zrodili aperitívy, ako je Campari , Martini alebo Cinzano .

Aperitív môže byť ľahký - sekt , šampanské , suché biele alebo červené víno, alebo sladký - cinzano , Becherovka , portské víno , martini , sherry . Radí sa sem aj liehoviny - vodka , horké alebo horkosladké likéry - Fernet Stock , Becherovka . Liehoviny sa podávajú dobre vychladené 0,05 l bez pridanej vody .

Počet produktov: 88

Zobrazuje sa 1-30 z 88 položiek

Aktívne filtre